A magyar golfsport férfi ágának üdvöskéje, az eddig sikert sikerre halmozó Závaczki Bálint korosztályos világbajnokságon szerepel.

Az Opent megnyerő Rory McIlroy szárnyalásában új szerelme is nagy szerepet játszott!

Legfrissebb videó
2014-07-07
Rózsa diadala

A magyar golf szárnyaló csillaga, Rózsa Csilla uralta az amatőr bajnokságot Kisorosziban.

Ritkán fordul elő a modern golfban, hogy hölgy olyan mértékben uraljon egy bajnoki küzdelmet, mint ahogyan az 54. Amatőr Magyar Golfbajnokságon történt Kisorosziban. Szakmai portálunk élőben követhette végig a verseny egy szakaszát (a legjobb ütésekről készült videónkat megnézhetik), s meggyőződhettünk róla: a golf női szakága előrébb jár a férfinál – s csillagévnyi különbséggel vezet Rózsa Csilla.

Tehetsége, hozzáállása teljesen elütött a többi 87 játékostól. A profizmus hűvös szelét végre jó érzés volt látni magyar pályán is. Ennek logikus eredménye az lett, hogy a fiatal hölgy sokat rávert a férfiakra is. De így van ez rendjén, győzzön a kitartás, tehetség, szorgalom!

A MGSZ hivatalos közleményéből egyébként kiderül az is, hogy férfiak versenyében a bajnokságot Simmes Alexander (226), az idei Magyar Match Play Bajnokság győztese nyerte, a második helyen Szeberényi Máté (227), a 2012-as bajnok végzett, harmadikként a mindössze 14 éves junior válogatott versenyző, Greff Bálint (230) állhatott a dobogóra.